Warszawski Festiwal Piwa 9

Kolejny Warszawski Festiwal Piwa za nami. Zdjęć nie robiłem, bo praktycznie nic się nie zmieniło od poprzedniej edycji. No może po za kilkoma miejscami, gdzie była położona wykładzina. Zresztą sami organizatorzy musieli dość do takiego samego wniosku, bo na telebimach wyświetlane były zdjęcia z poprzedniej edycji.
Nie mogę oprzeć się … Czytaj dalej

Beer Geek Madness 6

Kolejny BGM za nami. Co przyniosła szósta edycja? Czy coś się zmieniło? Na lepsze? Na gorsze? Krótko i na temat.

Plusy:
1. Pomieszanie stoisk browarów. Nie było już jednego miejsca z browarami zagranicznymi, tylko dwa browary zagraniczne na pomieszczenie a reszta polska. Dzięki temu, choć trochę rozładowane zostały kolejki.
2. … Czytaj dalej

Otwarcie Mikkeller Warsaw

10 marca otworzony został w Warszawie, pierwszy w Polsce bar pod szyldem Mikkellera. Z ciekawości jak to będzie wyglądać wybrałem się na otwarcie.
Zaskakująco, ludzi niby było sporo, choć jak na stolicę oraz wolny dzień to jednak niezbyt dużo. Niemniej kolejka była.

Pierwsze co trzeba powiedzieć, to fakt, że trafić … Czytaj dalej

Warszawski Festiwal Piwa 7

Tak na szybko garść informacji z jesiennej edycji WFP.

– Raduga zrobiła Barley Wine 32 blg i RISa 34 blg. BW mocno średni, RIS całkiem ok. Przydałoby się im jeszcze poleżeć, choć za 9zł za 150ml można spróbować.
– Szał Piw ma swojego lambika. Jeszcze czasu mu trzeba. I to … Czytaj dalej

Olsztyńskie Targi Piw Rzemieślniczych 2017

Można napisać „no tak – wyprowadziłem się z Olsztyna a oni robią festiwal piwny”. I nie ma w tym nic dziwnego, bo wyglądało na to, że to musi się stać. Najpierw browar restauracyjny Warmia, potem coraz prężniej działający oddział PSPD i w końcu browar z Olsztyna. Nie mogło być inaczej, … Czytaj dalej

Beer Geek Madness 5

To moja trzecia edycja. Podoba mi się forma tego wydarzenia ale wykonanie coraz mniej. Wysoce prawdopodobne, że nie jest to wina organizatorów, bo to nie jest bezpośrednio spowodowane ich działaniami ale mieli również przecież na to wpływ – wystarczy przeanalizować co się oferuje ludziom. Ale po kolei.
Wydawanie pakietów od … Czytaj dalej

Beer Geek Madness 3

Była to moja pierwsza edycja Beer Geek Madness. Nie wiedziałem dokładnie czego się spodziewać, bo specjalnie nie czytałem opinii o poprzednich edycjach i nie oglądałem foto czy wideo relacji. Chciałem mieć „czystą głowę” by ocenić co jest. Tak też zrobiłem.
I tak, moja opinia różni się od opinii innych, bo … Czytaj dalej

Hevelka

Kolejny festiwal piwny, tym razem w Gdańsku. Z racji mniejszej odległości niż w przypadku FDP pojechałem tylko na jeden dzień. Festiwal był dwudniowy. Spodziewałem się, że będzie co najmniej w połowie tak duży jak ten we Wrocławiu. A tu okazało się na miejscu, że jest mniejszy.

Mogłem sprawdzić dokładniej, że … Czytaj dalej

6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Zdaję sobie sprawę, że piszę prawie trzy tygodnie po wydarzeniu, jednak przeziębienie dało na tyle się we znaki, że nie mogłem wcześniej zebrać myśli. Mimo, że z takim poślizgiem to mam nadzieję, że będzie to recenzja pełna. W dotychczasowych brakowało mi informacji o samym festiwalu – relacje skupiały się na … Czytaj dalej