Brewing Projekt Jungo Joose

Browar: Brewing Projekt
Styl: Sour
IBU: brak danych
Blg: brak danych
Zawartość alkoholu: 7,17%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: brak danych
Dodatki: gujawa, truskawki, ananas, wanilia, sól morska

W aromacie kompot truskawkowy wraz z ananasowym dżemem. Owocowo i słodko, choć nie cukrowo. Wyraźne skojarzenia z truskawkowym serkiem dla dzieci. Kwaśności brak.
Minimalna piana, która szybko znika. Barwa kompotu z truskawek, totalnie mętne. Do tego ogromna ilość owocowych drobinek, które pozostaje na szkle przy każdym łyku.
Można było się tego spodziewać już po aromacie oraz wyglądzie, ale co może zaskoczyć to jest słodycz, która w tym piwie jest dość wysoka. Można zapomnieć, że jest to umiarkowanie lekki kwas (zważając na alkohol). To raczej, patrząc przez pryzmat stylu, pastry sour. Tyle, że tutaj owocowość jest bardzo wysoka, co zresztą widać na szkle, po każdym łyku pozostaje osad owocowy, jakby piło się sok przecierowy. Słodycz również jest wysoka i zdecydowanie bardziej pasuje do słodkiej wersji kwasu. Gdzie sól? Nie wiem, ale na pewno nie w tym piwie.
Niemniej niesamowite wrażenie robi ta owocowość, którą można każdym zmysłem wyłapać, bo i ją czuć w smaku, rządzi aromatem i widać jak na szkle pozostaje.
Posmak słodki i owocowy, truskawkowy, z pozostającymi drobinkami owoców.

Ocena:
Aromat: 6/10
Wygląd: 2/5
Smak: 7/10
Odczucie: 2/5
Ogólna: 11/20
Suma: 2,8/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.