One More Beer Festiwal 2022

To był mój pierwszy One More Beer Festiwal. Jakoś wcześniej, do Krakowa, nie udało mi się dotrzeć. Postanowiłem się jednak wybrać na ten festiwal po porażce jaką okazał się Beer Geek Madness Space Race. Nie ma co się czarować, poziom januszerki jaki został odwalony z tegoroczną edycją BGM pozostawił tak … Czytaj dalej

Beer Geek Madness Space Race

Po dwóch latach oczekiwania, wreszcie Beer Geek Madness Space Race się odbył. Czy warto było czekać? Od razu napiszę, że nie. Poniżej będzie wyjaśnienie dlaczego.

W piątek przybyliśmy do Zaklętych Rewirów koło 19. Ludzi było bardzo mało na zewnątrz, ale pomyślałem, że to być może dlatego, że to początek imprezy. … Czytaj dalej

I Radomski Festiwal Piw Rzemieślniczych

Pierwszy festiwal piwny w tym mieście. Już po liczbie browarów można było wysnuć wniosek, że będzie to raczej kameralna impreza. Niemniej, pchany ciekawością, postanowiłem wybrać się do Radomia, by sprawdzić, jak w miastach na kraftowej pustyni wyglądają takie imprezy.

Plusy:
1. Pierwszy festiwal w całkiem dużym mieście, gdzie nie ma … Czytaj dalej

II Festiwal Piwowarów Domowych

II Festiwal Piwowarów Domowych za nami. Przyznam, że z jednej strony jestem zaskoczony poziomem niektórych piw a z drugiej, że tyle błędów zostało popełnionych. No to jedziemy.

Plusy:
1. Poziom niektórych piw. To naprawdę było świetne piwa, ba, można nawet pokusić się o słowo sztos*.
2. Przygotowanie poszczególnych stoisk. Niekiedy … Czytaj dalej

Beer Geek Madness 7

Z roku na rok jest coraz gorzej. I ta edycja tylko to potwierdziła.

Minusy:
1. Piwa warzone specjalnie na imprezę. Serio, na 32 browary, piwa, które w jakiś sposób kojarzą się z szaleństwem uwarzyło może z osiem? Aż tak już brakuje polotu piwowarom w tym smutnym jak pizda kraju, że … Czytaj dalej

Warszawski Festiwal Piwa 9

Kolejny Warszawski Festiwal Piwa za nami. Zdjęć nie robiłem, bo praktycznie nic się nie zmieniło od poprzedniej edycji. No może po za kilkoma miejscami, gdzie była położona wykładzina. Zresztą sami organizatorzy musieli dość do takiego samego wniosku, bo na telebimach wyświetlane były zdjęcia z poprzedniej edycji.
Nie mogę oprzeć się … Czytaj dalej

Beer Geek Madness 6

Kolejny BGM za nami. Co przyniosła szósta edycja? Czy coś się zmieniło? Na lepsze? Na gorsze? Krótko i na temat.

Plusy:
1. Pomieszanie stoisk browarów. Nie było już jednego miejsca z browarami zagranicznymi, tylko dwa browary zagraniczne na pomieszczenie a reszta polska. Dzięki temu, choć trochę rozładowane zostały kolejki.
2. … Czytaj dalej

Otwarcie Mikkeller Warsaw

10 marca otworzony został w Warszawie, pierwszy w Polsce bar pod szyldem Mikkellera. Z ciekawości jak to będzie wyglądać wybrałem się na otwarcie.
Zaskakująco, ludzi niby było sporo, choć jak na stolicę oraz wolny dzień to jednak niezbyt dużo. Niemniej kolejka była.

Pierwsze co trzeba powiedzieć, to fakt, że trafić … Czytaj dalej

Warszawski Festiwal Piwa 7

Tak na szybko garść informacji z jesiennej edycji WFP.

– Raduga zrobiła Barley Wine 32 blg i RISa 34 blg. BW mocno średni, RIS całkiem ok. Przydałoby się im jeszcze poleżeć, choć za 9zł za 150ml można spróbować.
– Szał Piw ma swojego lambika. Jeszcze czasu mu trzeba. I to … Czytaj dalej