Brovca Tropique

Browar: Brovca
Styl: NEIPA
IBU: brak danych
Blg: brak danych
Zawartość alkoholu: 6,8%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: brak danych
Dodatki: brak

Na pierwszym planie, zaskakujące lody bananowe. Owoc nie przypomina tego, którego spotkać można w piwach pszenicznych, bo tutaj jest słodszy. Niemniej to rzuca się najpierw. Potem słodkie mango i brzoskwinie.
Piana średnio obfita, lecz szybko zaczyna pękać w sposób przypominający tą z napoi gazowanych. Nic z niej nie zostaje na szkle. Barwa pastelowa pomarańcza.
W smaku soczkowe – mango, ananas (ale taki niedojrzały), pomarańcza i brzoskwinie. Nie jest słodko i nie jest ciężko. W porównania do innych wypustów NEIPA polskiego krafciku to tutaj jest zwiewnie i lekko.
Pojawia się nawet bardzo lekka goryczka. Bardzo zwiewna, ale przez brak słodyczy czy mocno podkreślonej słodowej strony, odczuwalna. Co prawda tylko na początku piwa, no ale się pojawiła.
Odnoszę wrażenie, że owoce zlały się jakby w wieloowocowy sok. Co nie zmienia faktu, że w porównaniu do innych pozycji NE na polskim rynku, to osiągnięcie takich efektów tylko chmieli zasługuje na pochwałę.
After taste jak po wieloowocowym soczku, krótko, owocowo, ale nie słodko.

Piłem również świeże. Aromat był intensywniejszy, prawie przypominało jakby zostało przepuszczone przez rascala z owocami.

Ocena:
Aromat: 7/10
Wygląd: 1/5
Smak: 6/10
Odczucie: 2/5
Ogólna: 8/20
Suma: 2,4/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.