Jeb się Photobucket

Rozumiem, że można chcieć kasę. Na prawdę zdaje sobie sprawę, że nie ma nic za darmo. Ale 399$ rocznie to jest przegięcie pały. A tyle życzy sobie serwis fotokubeł. Żeby jeszcze to był dobry host… Nie jest. Kilka razy, przez dłużej niż dobę nie można było się zalogować, a co dopiero coś dodać. Masa reklam (ale ublock orgin dzielnie dawał sobie radę). I nagle jeb – wszystkie obrazki, które są tam hostowane zostały zamienione na to:

Dlaczego? A bo odkryli, że sporo osób używa (dziwne!) ich serwisu do wstawiania zdjęć na aukcje, fora czy strony. Więc postanowili to ukrócić i wyciągnąć kasę. Ile? Jak najwięcej. Ten plan jest najdroższym z możliwych na ich stronie. Oczywiście jako jedyny umożliwia działanie obrazków na stronach trzecich. Czyli nawet jeśli miało się płatny plan wykupiony, za 99,99$ rocznie to i tak obrazki umieszczone na stronie trzeciej nie działają. Kup droższy pakiet userze!
Czym to skutkowało? Przez kilka dni obrazek, który jest powyżej był na sporej ilości stron z aukcjami na popularnych serwisach aukcyjnych, forach i stronach. Teraz? Coraz mniej tego widzę. Ludzie poprzenosili się na inne hostingi. I dobrze. A wystarczyło zarzucić jakąś promką, obnniżyć ceny subskrypcji – pewnie zadziałałoby i ludzie by się nie przenosili. I pewnie większe by i tak były wpływy, bo nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest tańsze to ludzie to chętnie kupują. Ale nie, trzeba dojebać ceną z dupy i liczyć, że ta garstka użytkowników wystarczy.
Z racji, że nie mam zamiaru płacić za wątpliwej jakości hosting, to jeszcze zdjęcia umieszczane na tej stronie są specjalnie zmniejszane, by nie ładowały się długo. Więc transfer jest dość niski. I nie mam zamiaru płacić miesięcznie koło 105 zł (po dzisiejszym kursie) za coś co inne serwisu oferują za darmo.

Tak więc photobucket:

Btw – trochę mi zajęło znalezienie odpowiedniego serwisu hostującego moje jpg ale już mam. Gdzieś do końca tygodnia wszystkie foto na stronie powinno już działać prawidłowo. Czyli się wyświetlać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.