Magic Road Smokey Apricot!

Browar: Magic Road
Styl: Grodziskie
IBU: brak danych
Blg: 7,8
Zawartość alkoholu: 2,9%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: brak danych
Dodatki: sok z moreli

W aromacie morela, ale taka z drewnem z ogniska. Jednak tego drugiego trzeba mocno poszukać. Czy pachnie to jak grodziskie? Nie. Czy pachnie źle? Również nie. Po prostu to nie jest grodziskie plus owoc, tylko owoc z grodziskim gdzieś w tle.
Piana niezbyt obfita, redukuje się do okręgu a na szkle pozostaje w grupach, ale skromnie. Barwa przygaszonej moreli – taka fuzja złota i pomarańczy. Totalnie zamglone.
W smaku, ponownie nie czuć, że jest to grodzisz. Owocowość jest na pierwszym planie a do tego jest pewna doza kwaśności, która niby również może pojawić się w tym gatunku piwa, lecz tutaj bardziej kojarzy się z owocem.
Wysycenie nie jest wysokie i nie pomaga temu piwu. Bo mimo, że parametry wskazują, że powinno być lekko, to tak nie do końca jest. Bardziej to przypomina ale z owocem.
Pomijając już ten brak wędzonki w smaku.
Aftertaste niby owocowy ale nie czuję moreli.

Zwykle tego nie robię, ale tutaj będzie wyjątek od reguły. To piwo kosztowało 15zł. Dobrze, jest dodany sok z moreli, ale nie ma co się oszukiwać – ten browarek znany jest z dodawania pipetką smaku. Nawet jeśli przyjmiemy, że to jest tylko sok, naturalny, ba, może NFC, to nadal nie jest wytłumaczenie ceny. Kurna to tylko grodziskie 8blg, które nie ma nawet 3%.
Bitch please.

Ocena:
Aromat: 4/10
Wygląd: 2/5
Smak: 3/10
Odczucie: 1/5
Ogólna: 5/20
Suma: 1,5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.