Nepomucen Tropical Hurricane

Browar: Nepomucen
Styl: Imperial Gose
IBU: brak danych
Blg: 19
Zawartość alkoholu: 8,1%
Chmiel: brak danych
Słód: pilzneński, pszeniczny
Drożdże: brak danych
Dodatki: pulpa z marakui, guawy, mango, sok z limonki, kalamondynki, sól, bakterie kwasy mlekowego Lactobacillus

Mango ale i marakuja. Owocowo, tropikalnie, ale całkiem dobrze – ani za słodko ani za mało kwaśno. Jest również sól, która raz jest po prostu solą a raz wnosi aromaty, które mogą kojarzyć się z mineralnością.
Piana nie występuje. Barwa soku NFC z brzoskwini. Na górze pomarańczowe a im niżej dna szklanki tym ciemniejsze. Nieprzejrzyste na całej wysokości.
W smaku mango przełamane idealnie marakują. Więc są tropiki, ale nie są mdłe a lekko kwaskowe. Do tego sól, która wieńczy każdy łyk i jest jednocześnie odskocznią lekką od owocowych smaków.
Gujawy nie znalazłem a i kalamondynkę nie bardzo idzie znaleźć (sic!). Niemniej jest to pierwsze piwo od dawna, które będąc podwójną wersją gose (albo kwasa czy innego berlner weisse) jest tym za co się podaje. Jest kwaśno, jest słono, jest owocowo a przy tym nie jest ciężko. Alkohol ukryty bardzo dobrze.
Aftertaste mango, sól i trochę kwaśności – momentami nawet mlecznymi. Oczyszczający a jednocześnie pozostawiający smak wspomnianego owocu na podniebieniu.

Ocena:
Aromat: 7/10
Wygląd: 1/5
Smak: 7/10
Odczucie: 3/5
Ogólna: 16/20
Suma: 3,4/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.