Omnipollo Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose

Browar: Omnipollo
Styl: Gose
IBU: brak danych
Blg: brak danych
Zawartość alkoholu: 6%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: brak danych
Dodatki: jagody, syrop klonowy, laktoza, sól kamienna

Syrop klonowy na pierwszym planie. Zaraz za nim mleczna jagoda – owoc skąpany jest w mleczności, co przypomina trochę żel, który dołączany jest do jogurtów.
Niezbyt obfita piana, ale jakże gęsta. A do tego o ślicznej, wiśniowej barwie. Opadając pozostaje na całym szkle, pokrywając go warstwą podobną do ubitego białka. Samo piwo ma barwę ciemno czerwoną jak mocne wino i jest nieprzejrzyste.
W smaku mega wyraźna, słodka jagoda. Jest wręcz za słodka, bo cukrowość momentami przyćmiewa owoc. Syrop klonowy ze swoimi drewnianymi akcentami gdzieś z tyłu kąsa, co nie do końca pasuje do tego piwa. Mleczności czy soli, choćby pod mineralnością nie znalazłem.
Tak więc nie odbiera się tego piwa jako gose a raczej jako pastry. Jednocześnie należy zaznaczyć, że piwo nie skleja ust, więc mimo, ze jest bardzo słodkie to nie jest ulepkiem.
Są jednocześnie momenty, gdzie piwo wydaje się, przynajmniej przez chwilę, kwaskowe. Nie jest to poziom kwaśności gose, ale jednak słodycz gdzieś na ułamek sekundy oddaje pole. I są to momenty w których czuć, że jednak gdyby to piwo było mniej słodkie to byłoby lepsze.
Posmak słodki, jagodowy, chwilę pozostający. Nienarzucający się, nie wyklejajacy, owocowy.

Ocena:
Aromat: 8/10
Wygląd: 4/5
Smak: 7/10
Odczucie: 2/5
Ogólna: 13/20
Suma: 3,4/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.