Profesja Pirat Ice Whisky BA

Browar: Profesja
Styl: Porter Bałtycki
IBU: brak danych
Blg: brak danych
Zawartość alkoholu: 16,5%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: German Bock
Dodatki: płatki pszeniczne, cukier

W aromacie czekolada deserowa wymieszana z mleczną. Do tego czekoladowy syrop do lodów i trochę kakao. Beczki nie stwierdziłem. Ogólnie jak na wymrażane piwo spodziewałem się jeśli nie większej złożoności to intensywności.
Piana minimalna, momentalnie nie ma po niej śladu. Barwa nieprzejrzystej coli.
W smaku czekoladowe – kojarzy się ciasto właśnie takie, tyle, że na gorzkiej czekoladzie. Z racji tego, nie ma tutaj tej charakterystycznej nuty wysuszania i smak nie zalega jak po samej czekoladzie. Nie jest słodko, wręcz jakiejkolwiek słodyczy próżno tu szukać. Pojawiają się czasem nuty kakao, likieru czekoladowego oraz wiórków o takim właśnie smaku.
Wpływu beczki z typową wanilią nie stwierdziłem. Ba w ogóle nie znalazłem tutaj nic co by mogło być efektem leżakowania.
Problem sprawia również samo piwo. Nie czuć za bardzo, że jest to wymrażane piwo. Smaki nie są intensywniejsze, faktura piwa, przez brak oleistości również nie podpowiada, by to piwo było bardziej esencjonalne.
Ogólnie odbieram to piwo jak jakąś 22 blg, która nieźle się ułożyła (alkohol) lecz niczego praktycznie nie wnosi. Ot poprawne piwo. Ale jak spojrzy się na etykietę, to okazuje się, że nic się nie zgadza.
Posmak czekoladowy, wysuszający niestety już od połowy butelki.

Niby 1700 butelek (wow, tak mało), ale odnoszę wrażenie, że mimo, że dałem piwu poleżeć prawie rok to za dużo się tutaj nie zmieniło patrząc na „recenzje” znanego youtubera od piwa. Nic dodatkowego, co mogłoby dodać temu piwu, z utlenienia się nie zadziało (swoją drogą to zabawne pisać coś takiego o wymrażanym piwie). I to jest problem.
Piwo nie było tanie a nie dowozi tego czego spodziewać by się można po wymrażanej wersji.
Następny wymrażany wypust z tego browaru raczej ominę, bo tym piwem udowodnili, że nie dość, że nie potrafią tego zrobić dobrze to jeszcze u nich starzenie w beczce również nic nie wnosi. Więc jadą tylko na limitacji wypustu.
Mega zawód.

Ocena:
Aromat: 4/10
Wygląd: 1/5
Smak: 5/10
Odczucie: 1/5
Ogólna: 7/20
Suma: 1,8/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.