Trzech Kumpli Floki

Browar: Trzech Kumpli
Styl: Imperialny Porter Bałtycki
IBU: brak danych
Blg: 26
Zawartość alkoholu: 10,4%
Chmiel: brak danych
Słód: brak danych
Drożdże: brak danych
Dodatki: brak

Orzech włoski, migdały, trochę wędzonej śliwki. Z tyłu alkohol przykryty deserową czekoladą. Niska intensywność aromatu jest pewnym zaskoczeniem.
Piana o ładnym, brązowym odcieniu, niezbyt obfita, lecz ładna. Niestety momentalnie znika a na szkle nie pozostaje wcale. Barwa smoły.
W smaku przyjemny porter bałtycki. Likier czekoladowy, gdzie alkohol przewija się wyraźnie, ale nie dominuje. Sporo czekolady deserowej i gorzkiej zmieszanej razem. Więc nie ma wysuszania czy ekstremalnie wysokiej wytrawności. Choć słodko nie jest.
Nie jest mocarnie pełny, jak można by się spodziewać po liczbie blg – możliwe, że beczka ponownie wyciągnęła jakąś część ciała. Niemniej jest oleiste i przyjemnie rozlewa się w ustach, pozostając po przełknięciu chwilę.
Alkohol średnio ukryty – czuć grzanie w przełyk, ale nie ma drapania. Czekoladowe akcenty skutecznie podążają za procentami, sprawiając wrażenie nadzienia cukierków Kukułka.
Praktycznie nie czuć nut, które mogła wnieść beczka. Albo grają one w tle na tyle, że samo piwo jest dominujące.
After taste rozgrzewający, czekoladowy, z wyraźnie zaznaczonym alkoholem. Nie przeszkadza on jednak. Zostaje na podniebieniu pod postacią nadzienia ze wspomnianych cukierków.

Ocena:
Aromat: 5/10
Wygląd: 1/5
Smak: 7/10
Odczucie: 2/5
Ogólna: 10/20
Suma: 2,5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.